Niedziela Chrztu Pańskiego (10.01.2021r.)

• Rodzice Kasi – cukierki dla dzieci,
    • Rodzice Michała Króla – cukierki dla dzieci,
    • Marek Bogusz – przymocowanie kropielnic przy wejściu do naszego kościoła,
    • Młodzież naszej parafii – przygotowanie i poprowadzenie adoracji w I czwartek,
    • Osoby z chóru /Małgorzata, Danuta i Marek/ – pomoc panu organiście w prowadzeniu śpiewu,
  • „Z Rokiem św. Józefa, który potrwa przez następne 12 miesięcy związany jest dar specjalnych Odpustów” – ogłosiła Penitencjaria Apostolska. Dar Odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami. Należą do nich: spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Wierni powinni odrzucić wszelkie upodobanie do grzechu oraz uczestniczyć w wydarzeniach związanych w Rokiem św. Józefa przy okazjach i w sposób wskazany przez Penitencjarię Apostolską.
  • Odpust zupełny w Roku św. Józefa:
    • Spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy.
    • Odmawiać będą Różaniec św. w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi.
    • Powierzać będą codziennie swoją działalność opiece św. Józefa, a także wzywać będą Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy.
    • Odmawiać będą Litanię do św. Józefa lub Akatyst do św. Józefa w intencji Kościoła prześladowanego.
    • Odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć św. Józefa, np. „Do Ciebie, Święty Józefie”, szczególnie 19 marca i 1 maja, w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, w Niedzielę Świętego Józefa, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę.
  • W sytuacji epidemicznej rozszerza się dar odpustu zupełnego na osoby w podeszłym wieku, chore i umierające, które odmówią w domu akt pobożności na cześć św. Józefa, Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując Bogu swoje cierpienia.
  • Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  • W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  • Ponawiam prośbę o zamykanie za sobą furtek przy bramie.