Drogi Księże Proboszczu,
Wielki Czwartek przywraca nam obraz Wieczernika gdzie Pan Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek uświadamiamy sobie kim są kapłani i jak wiele im zawdzięczamy.
W tym dniu jednoczymy się aby podziękować Chrystusowi za ten wielki dar i podziękować Tobie, że gdy Chrystus spojrzał na Ciebie w Wieczerniku, nie odwróciłeś swego wzroku lecz powiedziałeś -Tak.
Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to dzień szczególnej radości i dumy bo właśnie dziś odebrałeś z rąk ks bp Kazimierza Gurdy dekret o mianowaniu do godności kanonika Garwolińskiej Kapituły Kolegiackiej .
Przyjmij od swoich parafian bukiet złożony z naszych modlitw, wdzięczności i życzliwości serc. Pragniemy Ci życzyć wytrwania na drodze, na którą zaprosił Cię Chrystus aby Twoja szlachetna posługa przynosiła radość i obfite owoce. Polecamy Cię Matce Bożej Najświętszej by w swej macierzyńskiej miłości czuwała nad Tobą, broniła Cię i osłaniała.

Szczęść Boże.