VII Niedziela zwykła (19.02.2023r.)

• Sprzątanie kościoła – rodziny: Jadwigi Poszytek, Romana Mikulskiego i Leona Mikulskiego.
  1. Rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Św. o godz. 9.00 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły – jeden posiłek „do syta” oraz dwa niepełne (odnosi się to do wszystkich osób od 18-tego do 60-tego roku życia, zarówno w domach prywatnych, jak i w stołówkach zbiorowego żywienia). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje każdego chrześcijanina od 14-tego roku życia do śmierci – w każdy piątek roku.
  2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa – piątek godz. 17.30; Gorzkie Żale – niedziela po mszy o godz. 9.00.
  3. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Zachęcam do podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
  4. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Środa, piątek i sobota to dni umartwienia, jałmużny i troski o potrzebujących.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
  6. W sobotę na godz. 9.00 proszę do sprzątania kościoła rodziny: Dariusza Błażejczyka, Alicji Przybysz i Jerzego Kobzińskiego.