Ur. Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (01.01.2023r.)

• Sprzątanie kościoła – rodziny: Władysława Szarka, Grzegorza Mikulskiego, Dariusza Sitka, Marka Bogusza, Elżbiety Przybysz, Jolanty Kondej, Wiesława Mikulskiego i Pawła Kucharskiego.
    • Przygotowanie wczorajszej uroczystości i zaangażowanie w sprawny przebieg – służba liturgiczna: panowie Władysław i Wiesław, ministranci, organista i nasz chór parafialny, druhowie strażacy.
  • W tym tygodniu I czw., I pt. i I sb. miesiąca.
  • W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Podczas Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale proszę o modlitwę w intencjach Ojca św. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.
  • Zapraszam i zachęcam do rodzinnego udziału w Orszaku Trzech Króli. Początek orszaku o godz. 11.00. Wyruszamy sprzed szkoły. Po dojściu do kościoła będzie sprawowana Msza św.
  • Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego. Jest to jednocześnie zakończenie okresu Bożego Narodzenia.
  • Wizyta kolędowa, ze względu na dość dużą ilość zakażeń, będzie miała charakter podobny do tej sprzed roku. Proszę, aby w czasie wizyty byli obecni wszyscy członkowie rodziny, byśmy mogli wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Odwiedzę każdą rodzinę, która będzie miała takie życzenie. Proszę także o nieprzygotowywanie poczęstunków.
  • Porządek wizyty kolędowej:
  • Poniedziałek 02.01 godz. 9.00 – Goździk od r. Kalińskich do nr 31 (Marek Włodarczyk)
  • Wtorek 03.01 godz.9.00 – Goździk nr 28 (Zenon Teperek) nr 66 (Jan Masny)
  • Środa 04.01 godz.9.00 – od nr 68 (Artur Mikulski) do 102 (Leszek Rychlica)
  • Sobota 07.01 godz.10.00 – Unin 1 (Mariusz Burno) nr 28 (Kazimierz Zając)
  • W czwartek na godz.18.00 do sprzątania kościoła proszę rodziny: Ryszarda Mikulskiego, Katarzyny Mikulskiej i Moniki Przybysz.