XXX Niedziela Zwykła (25.10.2020r.)

• Produkty spożywcze
  • We środę Ur. Św. Ap. Szymona i Judy-Tadeusza, głównych patronów naszej diecezji.
  • W przyszłą niedzielę – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 9.00 zgromadzimy się na cmentarzu. Tam różaniec za zmarłych, następnie Msza święta w intencjach Parafian i Gości. Po mszy, jeśli będą chętni, poświęcenie nowych pomników.
  • O godz. 12.00 msza w kościele.
  • Ksiądz Biskup przychylając się do Apelu Przewodniczącego KEP, odwołał procesje, zarówno w ur. Wszystkich Świętych, jak i Dzień Zaduszny oraz inne dni oktawy.
  • 2 listopada, w dniu pamięci o naszych zmarłych, msze o godz. 9.00 i 17.00. Pół godziny przed mszą różaniec wspominkowy.
  • W listopadzie każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwy za zmarłych może uzyskać odpust zupełny. Penitencjaria Apostolska rozszerzyła możliwość zyskania odpustów za zmarłych na cały miesiąc listopad. Ofiarować go można tylko za osobę zmarłą. Osoby nie mogące udać się na cmentarz (chorzy i starsi) mogą pomodlić się w domu z odpowiednią intencją i zyskać odpust, a następnie dopełnić koniecznych warunków /Komunia święta, pobożne nawiedzenie cmentarza/ w bezpiecznym czasie.
  • Od 3 do 8 listopada w naszym kościele o godz. 18.00 Msza św. połączona z czytaniem kartek wspominkowych. Po mszy różaniec wspominkowy.
  • Kartki wspominkowe na stoliku przy prasie katolickiej – proszę wpisywać dokładny adres, gdyż w pierwsze dni listopada (do 8 włącznie) będą czytane kartki i w tej intencji będzie sprawowana Msza święta.
  • Ks. Biskup udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, w tym w Ur. Wszystkich Świętych. Korzystający z tej łaski zobowiązani są do uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu.