XXIV Niedziela Zwykła (11.09.2022r.)

• sprzątanie kościoła – rodziny: Grażyny Wielgosz, Marka Mikulskiego i Henryka Cicheckiego.
    • osoby zbierające ofiary na fanty do lasu i ofiarodawcy: Małgorzata Ziandalska, Magdalena Duchna i Kamil Bogusz.
    • dekoracja kwiatowa i cukierki dla dzieci – nowożeńcy: Agata i Piotr Szostak oraz Beata i Emil Przybysz,
    • prace przy plebanii: Władysław Szarek i Wiesław Mikulski.
    • Osobom zaangażowanym w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie naszego spotkania w lesie w ubiegłą niedzielę.
  • Zapowiedzi przedślubne:
    • Dominik Paryszek, kaw. zam. w Przykorach, parafii Nawiedzenia NMP w Miastkowie Kościelnym i Patrycja Wróblewska, panna z naszej parafii (III).
  • W tym tygodniu: we wtorek – wsp. św. Jana Chryzostoma, bpa i dra kościoła; we środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we czwartek – wsp. NMP Bolesnej; w piątek – wsp. św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, bpa.
  • Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.
  • Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 – po Eucharystii wystawienie Naj. Sak. i nabożeństwo różańcowe.
  • W najbliższą sobotę – 17 września – w parafii św. Józefa w Siedlcach odbędzie się III Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka”. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na wyjazd. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się do p. Danuty Włodarczyk lub do zakrystii.
  • W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Ks. Leszka Dąbrowskiego. Przeżywać będziemy przygotowanie do misji parafialnych.
  • W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę rodziny: Łukasza Latuszka, Jana Szczegota i Sławomira Mikulskiego.