I Niedziela Adwentu (27.11.2022r.)

• Sprzątanie kościoła – rodziny: Pawła Mikulskiego, Grzegorza Kowalskiego i Jarosława Karbowskiego,
    • Dekoracja adwentowa,
    • „Goździczanki” bardzo dziękują parafianom za włączenie się w akcję zbiórki środków na leczenie Antosia i Lenki. Ze sprzedaży ciasta uzyskaliśmy kwotę 1500zł. 1000zł. przekazaliśmy na leczenie Antosia a 500zł. zostanie przekazane na leczenie Lenki,
    • Pomoc przy przywiezieniu i ustawianiu ławek: Władysław Szarek, Wiesław Mikulski, Paweł Kucharski, Krzysztof Rejnik, Stanisław Kurek i Michał Paradowski,
  • Rozpoczęliśmy okres Adwentu – czas przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Roraty w naszej parafii we środę i w sobotę. O godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP a następnie Msza św. Zapraszam wszystkich, od najmłodszych do najstarszych. Proszę o przynoszenie lampionów lub świec.
  • W tym tygodniu: we środę – święto św. Andrzeja Ap.; w sobotę – wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  • W tym tygodniu I czw. I pt. i I sb. i I ndz. miesiąca. We czwartek w czasie Mszy o godz. 18.00 – wspólna modlitwa za powołanych i o powołania. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 16.00. Nabożeństwo I-sobotnie po Mszy roratniej.
  • Za tydzień „Niedziela pomocy Kościołowi na Wschodzie”. Po mszach zbiórka ofiar do puszek.
  • Gdyby ktoś chciał ofiarować choinkę do kościoła, proszę zgłaszać to do p. Władysława Szarka lub Wiesława Mikulskiego.
  • W tym roku chcemy także włączyć się w świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Od przyszłej niedzieli, obok schodów prowadzących na chór, będzie ustawiona choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto będzie chciał pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczki. Zbiórka potrwa do 4 niedzieli adwentu, czyli do 18 grudnia. Proszę o włączenie się w tę akcję.
  • Od 28 listopada do 12 grudnia na placu przy naszej szkole będzie trwała zbiórka elektrośmieci. Zachęcam do włączenia się w tę akcję oczyszczania gospodarstw domowych.
  • W sobotę na godz. 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła rodziny: Andrzeja Piesio, Mariana Sucheckiego i Michała Sucheckiego.