IV Niedziela Adwentu (18.12.2022r.)

• sprzątanie kościoła – rodziny: Marka Zadrożnego, Mariusza Rękawka, Mariana Rękawka, Rafała Rychlicy, Jakuba Kurka i Stanisława Kurka
    • „Paczuszka dla Maluszka” – wszystkim rodzinom, które włączyły się w akcję,
    • Odśnieżanie placu przy kościele i przy plebanii – Władysław Szarek, Piotr Szarek, Wojciech Płatek.
  • W dniu dzisiejszym kiermasz świąteczny przygotowany przez uczniów i przy wsparciu nauczycieli naszej szkoły. Zachęcam do skorzystania a tym samym docenienia zaangażowania uczniów i nauczycieli.
  • We wtorek dzień spowiedzi. O 9.30 nabożeństwo, o 10.00 Msza św. i po południu o 17.30 nabożeństwo, o 18.00 Msza św.
  • W czwartek na godz. 18.00 zapraszam osoby chętne, które pomogą w dekoracji naszego kościoła na czas Świąt Bożego Narodzenia.
  • W piątek o godz. 17.00 Nowenna do Męczenników Podlaskich.
  • W sobotę Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcam do przeżycia tego dnia zgodnie z wielowiekową tradycją, czyli niech to będzie dzień zadumy, przeżyty w oczekiwaniu na przyjście Pana. Wieczór wigilijny – zapewne w węższym gronie, ale niech będzie w atmosferze serdeczności: fragment ew. Łk 2, 1- 14, wspólna modlitwa, życzenia i wieczerza wigilijna – bez pokarmów mięsnych i bez alkoholu. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.
  • Pasterka o północy. O 23.30 koncert kolęd przygotowujący nas do przeżycia uroczystej Eucharystii w wykonaniu orkiestry strażackiej z Górzna.
  • Msze w I dzień Świąt o godz. 9.00 i 11.00.
  • Rozpoczęliśmy przygotowania Orszaku Trzech Króli. Serdecznie proszę o pozostanie w kościele po Mszy o godz. 11.00 osób, które chciałyby się zaangażować.
  • W piątek 30 grudnia o godz. 16.00 będziemy przeżywali uroczystość odpustową ku czci Świętej Rodziny. Tego dnia Ks. Bp Ordynariusz dokona poświęcenia naszego kościoła. Zapraszam już teraz na tę uroczystość.
  • Prośba serdeczna, aby nie brudzić ławek woskiem, szczególnie podczas „Rorat”.
  • W piątek na godz. 18.00 proszą do sprzątania kościoła rodziny: Danuty Kurek, Sebastiana Belkiewicza i Mirosława Belkiewicza.
  • Do wieczności odszedł śp. Marek Trzmiel. Wieczny odpoczynek … .